DSCN0653Fundacja Centrum Migranta Fu Shenfu stara się wyjść na przeciw duchowym  i religijnym potrzebom migrantów. Dwaj werbiści z Wietnamu: ks.Joachim Võ Thành Khánh SVD i ks. Józef Nguyễn Huy Thêm SVD, prowadzą duszpasterstwo wśród wietnamskich katolików przebywających w Polsce. Ks. Joachim Võ Thành Khánh SVD, dekretem ks. kard. Kazimierza Nycza, został ustanowiony proboszczem personalnej parafii dla katolików wietnamskich w Warszawie.

W ramach pomocy duszpasterskiej prowadzone są katechezy dla dzieci i dorosłych, katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów, odwiedziny chorych w szpitalach, posługa sakramentalna, zwłaszcza sakramentu pokuty i Eucharystii.

Cotygodniowe Msze Święte w języku wietnamskim są sprawowane w dwóch miejscach:

  • msza wietWólka Kosowska, kaplica pw. Ducha Świętego,
    ul. Świątkiewicz 50
    – sobota, godz. 17.00
  • Warszawa, kaplica przy Centrum Handlowym „Marywilska”
    – poniedziałek, godz. 18.00

Z okazji wielkich uroczystości obchodzonych w Kościele katolickim Eucharystia jest sprawowana w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej na warszawskim Witolinie (ul. Ostrobramska 72) o godz. 15.00.

W Łodzi, drugim co do liczebności skupisku Wietnamczyków w Polsce, liturgia eucharystyczna w języku wietnamskim sprawowana jest w co drugą niedzielę miesiąca.

Centrum wspiera i pomaga w duszpasterstwie hiszpańskojęzycznym, które prowadzone jest przy kościele Trójcy Świętej na Solcu w Warszawie. W każdą niedzielę o godz. 12.00 odprawiana jest Msza Święta w języku hiszpańskim. W ramach posługi duszpasterskiej prowadzone są katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów.

W samym Centrum Migranta jest możliwość rozmowy i porady duchowej (w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, wietnamskim) oraz skorzystania z książek i czasopism religijnych w różnych językach.

Raz w roku, na przełomie stycznia i lutego kiedy wiele azjatyckich krajów świętuje Nowy Rok Księżycowy, osoby wspierające Kościół w Chinach i sami Chińczycy spotykają się w Ośrodku na polsko – chińskiej Mszy świętej i wspólnym świętowaniu.

Msze święte w obcych językach w Warszawie

0
0
0
s2smodern
    chiny dzisiaj banner    
f t g

Jak nas znaleźć?

 

 

 

Centrum Migranta Fu Shenfu

ul. Ostrobramska 98

04-118 Warszawa

Tel. 22 610 02 52

Kom. 781 904 555

E-mail: centrum@migrant.pl


fb findus