Zbiórka na artykuły higieniczne dla najsłabszych
z terenów objętych wojną


  Sytuacja na wschodniej Ukrainie jest bardzo trudna.   Szczególnie dotkniętą kryzysem humanitarnym grupą są osoby, które pozostały na terenie objętym działaniami wojennymi, w opuszczonych wioskach na wschodniej Ukrainie, w województwach Donieckim i Ługańskim. Pozostali tam najsłabsi - ci, którzy nie mogą lub nie mają gdzie uciekać: osoby starsze, chore, często przykute do łóżka lub do wózka inwalidzkiego, matki z małymi dziećmi. W wyniku działań wojennych wiele rodzin straciło wszystko. Oni wszyscy bardzo potrzebują naszej pomocy!

Proste rzeczy, które u nas są łatwo dostępne, dla wielu Ukraińców są nieosiągalne. Do takich należą niektóre artykuły higieniczne, zwłaszcza pampersy. I właśnie, jak informują osoby zaangażowane w rozdzielanie pomocy w rejonie woj. donieckiego, aktualnie najbardziej brakuje im pieluch!

 

  Tylko 25 zł   - to koszt jeden paczki pieluch, która jest realną pomocą dla dzieci i chorych! Ale to nie wszystko, to także danie im poczucia, że nie są sami i mogą liczyć na ludzi wielkiego serca.

Zbiórka pieniędzy potrwa do końca roku. Nie uda nam się bez waszej pomocy! Wspólnie możemy tak dużo!


Jeśli chcielibyście Państwo wesprzeć Ukraińców w potrzebie prosimy o wykonanie przelewu na poniższy numer konta:

03 1240 1949 1111 0000 1355 7647

z dopiskiem POMOC DLA UKRAINY
(konto w Banku PEKAO SA)


  Przy realizacji tego projektu   Werbistowskie Centrum Migranta Fu Shenfu współpracuje z werbistami i siostrami SSpS pracującymi na Ukrainie, którzy będą rozprowadzać dary w rejonie Mariopola, Doniecka, a także Kremenczuka, woj. Połtawskie.

W tzw. strefie wojennej na terenie woj. Donieckego służy Chrześcijańska Służba Pomocy (CHSP). Są to młodzi ludzie i ksiądz, który niedawno dołączył do nich z Dunajowiec. CHSP ma doświadczenie w udzielaniu pomocy humanitarnej. To oni odbiorą Państwa pomoc i wraz z siostrami SSpS będą rozwozić dary do najbardziej potrzebujących. Ojciec Wojciech Żółty SVD pracujący w Wierzbowcu będzie odpowiedzialny za zakup i dostawę darów do Mariopola.

O realizacji projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą, dzięki ludziom dobrego serca, będziemy mogli pomóc i dać nadzieję wielu potrzebującym.

 

Bardzo Państwu dziękujemy za otwarte serce i pomoc

tak teraz potrzebną narodowi ukraińskiemu!


 • Siostry SSpS współpracują z ośrodkiem rehabilitacyjnym, znajdującym się 35 km od Kremenczuka, woj. Połtawskie. Tam są wysyłani bezdomni, najczęściej już leżący albo ciężko chorzy. Wadim, dyrektor Ośrodka, prosi często o pampersy dla tychże leżących o których już nikt inny nie pamięta.

 •  

  Pani, która niedawno urodziła córeczkę i sama wychowuje dwoje dzieci. W chałupce, w której mieszkają już ponad 8 lat, nie ma elektryczności.

 •  

  Wolontariusze i siostry SSpS niosą dary najbardziej potrzebującym.

 •  

  Pani Lidia jest sparaliżowana, jej też siostry SSpS i inni wolontariusze niosą pomoc.

 •  

  Pan Piotr mieszka w wiosce objętej strefą wojenną, tzw. Pionerskie. Kiedy uciekał przed pociskami do piwnicy złamał sobie biodro. Teraz jeździ na wózku inwalidzkim i potrzebuje pomocy.

 •  

  Wolontariusze i siostry SSpS niosą dary najbardziej potrzebującym.

 •  

  Ludzie z malutkiej wioski Starognatiwka, w której jest zaledwie 35 domów. Miejscowość ta znajduje się pod częstymi obstrzałami. Sklepu tam nie ma, drogi też nie ma, pola wokół są zaminowane. W wioseczce jest parę rodzin z małymi dziećmi i im potrzebne są pieluchy i pampersy. Oprócz wolontariuszy CHSR i Czerwonego Krzyża nikt tu nie dojeżdża.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

   W październiku wsparli nas:  

Mieszkańcy Zawoi - 3 000,00 zł

Łukasz z Radomia - 100,00 zł

Małgorzata z Kuźnicy - 50,00 zł.

Bogusław z Warszawy - 50,00 zł

Jan Mikołaj z Bydgoszczy - 50,00 zł

 

   W listopadzie wsparli nas:  

Jolanta z Warszawy - 100,00 zł

Jan z Mysłowic - 100,00 zł

 


Pierwsze podziękowania z Ukrainy

O. Mikołaj Orach OFM Conv, proboszcz z parafii w Kremenczukach, napisał do nas list o swojej współpracy z o. Wojciechem Żółtym SVD, który koordynuje projekt "Pomoc dla Ukrainy" na miejscu.

WIĘCEJ

0
0
0
s2smodern
    chiny dzisiaj banner    
f t g