Udział w programie Erasmus daje możliwość mieszkania i studiowania w innym kraju, co dla wielu młodych ludzi jest nowym doświadczeniem.  Studia za granicą to wyjątkowy czas w życiu akademickim, ale także osobistym. Kilka miesięcy spędzonych w międzynarodowym środowisku pozwala nawiązać nowe kontakty, poznać inne kultury, nauczyć się języka, a także wzrastać jako osoba, również duchowo. 

Jeśli jesteś zagranicznym studentem w Polsce Centrum Migranta Fu Shenfu może ci pomóc. Staramy się odpowiedzieć na potrzeby każdej osoby, która do nas przychodzi niezależnie od jej narodowości, języka czy religii. 

 

studenciBenedykt XVI w Orędziu na 92 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pisał:
Pośród  dzisiejszych  «znaków  czasu»  na  szczególną  uwagę  zasługują  wreszcie  studenci obcokrajowcy. Ich liczba, m.in. dzięki «wymianom» między poszczególnymi uniwersytetami, zwłaszcza  w  Europie,  ciągle  wzrasta,  co  pociąga  za  sobą  również  problemy  natury duszpasterskiej, dla których Kościół musi znaleźć rozwiązanie.

Centrum Migranta Fu Shenfu chce towarzyszyć wam odpowiadając na wasze duchowe potrzeby.

 

Nasze propozycje

+ Msze Święte i Spowiedź-Sakrament Pokuty i Pojednania w języku angielskim - od 27 lutego do końca czerwca w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca o godzinie 18.

+ Dzielenie Słowem Bożym w języku angielskim  – od 6 marca do końca czerwca w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca o godzinie 18.

+  Dzień skupienia w Wielkim Poście (po angielsku) – 26 marca 2017 w godzinach 10–18.

+ Piesza pielgrzymka śladami Św. Jana Pawła II – 18–21 maja 2017

+ Wolontariat – konwersacje z młodymi z Polski w swoim natywnym języku/j. angielskim– pierwsze spotkanie 22 lutego o godzinie 17.

 

 

Informacje dla zagranicznych studentów w języku angielskim:
http://migrant.pl/index.php/en/our-activities-menu/erasmus-students

 

PLAKAT
(pobierz i wydrukuj)

plakat ERASMUS

0
0
0
s2smodern
    chiny dzisiaj banner    
f t g

Jak nas znaleźć?

 

 

 

 

Centrum Migranta Fu Shenfu

ul. Ostrobramska 98

04-118 Warszawa

Tel. 22 610 02 52

Kom. 781 904 555

E-mail: osrodek@migrant.pl