W piątek 24 listopada w Kościele Katolickim obchodzone jest wspomnienie 117 męczenników wietnamskich. W tym dniu Centrum Migranta po raz drugi zorganizowało Dzień Modlitwy za Kościół w Wietnamie. W tym roku główne obchody odbyły się w werbistowskim kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie.

Mszy św. przewodniczył abp Henryk Hoser, który w homilii nawiązał do historii ewangelizacji Wietnamu i przybliżył wszystkim obecnym męczenników wietnamskich.

Podkreślił, że Kościół wzrasta na krwi tych, którzy oddali życie za Chrystusa. Do zebranych zaś Wietnamczyków powiedział: „Życie emigranta jest ciężkie, zwłaszcza w kraju tak różnym od Wietnamu jak Polska. Ale wiedzcie, że Kościół powszechny, katolicki jest ten sam w Wietnamie i w Polsce. Waszą siłą będzie ta wspólnota, którą tworzycie.”

Na modlitwie licznie zgromadzili się Wietnamczycy, którzy zadbali o piękną oprawę uroczystości i śpiewy. Liturgia była sprawowana w dwóch językach – polskim i wietnamskim.

Na koniec nie mogło zabraknąć tradycyjnych sajgonek.

Maria Werner FMM

         

         

      


Homilia abpa Henryka Hosera:
https://www.youtube.com/watch?v=-gX44xcYia0&feature=youtu.be

Krótki film o wydarzeniu:
https://www.youtube.com/watch?v=1xwYKl3PNJg&feature=youtu.be

Więcej zdjęć:
http://parafiajadwigi.waw.pl/index.php/dzien-modlitwy-kosciol-wietnamie/

Inni o tej wyjątkowej uroczystości:

https://ekai.pl/abp-hoser-zycie-emigranta-w-kraju-odmiennym-kulturowo-jest-trudne/

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,32494,abp-hoser-do-emigrantow-zycie-w-kraju-odmiennym-kulturowo-jest-trudne.html

0
0
0
s2smodern

Jak nas znaleźć?

 

 

 

 

Centrum Migranta Fu Shenfu

ul. Ostrobramska 98

04-118 Warszawa

Tel. 22 610 02 52

Kom. 781 904 555

E-mail: centrum@migrant.pl