ZAPRASZAMY
Pon i Śr  14.00-20.00
Wt i Czw 9.00-20.00

icon fb  icon yt

Wiadomości

WIADOMOŚCI         CZYTELNIA         MEDIA         GALERIA

Msza Święta po angielsku dla afrykańskiej wspólnoty 

Msza Święta po angielsku dla afrykańskiej wspólnoty 

W drugą niedzielę Adwentu, 9 grudnia 2018 roku, w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie, była celebrowana pierwsza w diecezji warszawsko-praskiej afrykańska Msza Święta w języku angielskim.

Razem modlili się m. in. księża z Zambii, Nigerii, Zimbabwe, Etiopii, Ugandy i Kenii, którzy na UKSW studiują teologię. Studentem teologii jest także o. Eryk Hounake SVD z Togo, który jest wikarym w werbistowskiej parafii na Żeraniu.

Msza Św. dla afrykańskiej wspólnoty jest planowana w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15:00, jako odpowiedź na wzrastającą obecność studentów i imigrantów z Afryki w stolicy. 

W Parafii św. Jadwigi sprawowana jest także w każdą niedzielę Msza św. w języku hiszpańskim przez o. Adam Pirożka SVD, długoletniego misjonarza w Boliwii oraz po wietnamsku przez oo. Józefa Thema SVD i Krzysztofa Malejko SVD. Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma SJ organizuje w pierwsza niedzielę miesiąca Mszę Św. w języku chińskim, która jest odprawiana przez ks. Jana Shi Xiaowang, a katechezę prowadzi s. Jana Zhang.

Abp Henryk Hozer, poprzedni ordynariusz diecezji, dwa lata temu przekazał werbistom parafię na Żeraniu dla pracy na rzecz migrantów w diecezji. O. Krzysztof Lukaszczyk SVD, proboszcz i misjonarz z Angoli oraz o. Jacek Gniadek SVD, dyrektor Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu, prezes Sinicum, a także wieloletni misjonarz w Afryce, realizują razem konsekwentnie program duszpasterskiej opieki nad migrantami. 

Na kolejną Mszę Świętą afrykańską zapraszamy 13 stycznia 2019 roku.