+48 22 610 02 52        centrum@migrant.pl

ZAPRASZAMY
Pon-Czw. 14.00-20.00    Pt 8.00-14.00

Wiadomości

Duszpasterstwo wśród wietnamskich imigratów

joachim wolka 1W listopadowym numerze miesięcznika "Misjonarz" ukazał się artykuł o. Jacka Gniadka SVD, opisujący pracę kapłanów wietnamskich - werbistów: o. Joachima Khanh Thanh Vo i o. Józefa Them Huy Nguyen.

Artykuł "Każdego dnia z wietnamskimi imigrantami" opisuje ich opiekę duszpasterską nad Wietnamczykami mieszkającymi w Polsce, szczególnie w Warszawie i Łodzi. Wietnamscy werbiści służą także rodakom pełniąc rolę tłumacza.

(...) Józef twierdzi, że w Polsce jest około 50 tys. imigrantów z Wietnamu. To czwarte największe skupisko Wietnamczyków w Europie po Francji, Niemczech i Czechach. W poniedziałek odprawia dla nich niedzielną Mszę św. w kaplicy na Marywilskiej, na którą przychodzi około 50 katolików. W ciągu tygodnia pomaga wszystkim imigrantom pełniąc rolę tłumacza w urzędach i szpitalach. Imigranci z południowo-wschodniej Azji są grupą bardzo aktywną zawodowo. Pracują głównie w branży handlowej i gastronomicznej świetnie odnajdując się na polskim rynku. Bezrobocie wśród Wietnamczyków nie istnieje. (...)

Czytaj pełny tekst artykułu